Terapia rodzinna jest formą terapii psychologicznej przeznaczonej dla całych rodzin – najczęściej rodziców i dzieci, ale także dziadków czy rodzeństwa, która ma na celu rozwiązanie konfliktów w rodzinie oraz odbudowanie więzi pomiędzy poszczególnymi jej członkami. Terapia rodzinna w Warszawie dostępna jest w naszych Centrach Terapii ALLENORT.

Terapia rodzinna Warszawa to cykl spotkań i rozmów członków rodziny z terapeutą, podczas których określa się źródła konfliktów w rodzinie, szuka dróg ich rozwiązania, uczy wzajemnej komunikacji oraz próbuje odbudować więzi między poszczególnymi członkami rodziny. Niektóre spotkania z terapeutą odbywają się w gronie kilku osób, niekiedy potrzebne są również sesje indywidualne.

Terapia rodzinna – kiedy jest potrzebna?

Terapia rodzinna bywa jedynym rozwiązaniem w sytuacjach, w których między członkami rodziny występują zaburzenia relacji, gdy dochodzi między nimi do konfliktów, nie są w stanie normalnie się ze sobą komunikować, nie odczuwają ze sobą więzi, brakuje im wsparcia oraz zrozumienia. W życiu każdej rodziny mogą zdarzyć się również kryzysy wywołane:

  • śmiercią kogoś bliskiego,
  • utratą pracy,
  • separacją/rozwodem,
  • przeprowadzką w obce miejsce,
  • uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, hazardu.

Konkretny plan terapii rodzinnej zawsze dobierany jest do indywidualnych potrzeb każdej rodziny – liczba i częstotliwość spotkań jest uzależniona od postępów dokonanych przez jej uczestników. Ma ona na celu poprawę komunikacji, uwrażliwienie na uczucia pozostałych członków rodziny czy zwiększenie kompetencji wychowawczych rodziców.

Na terapię rodzinną prowadzoną przez doświadczonych specjalistów zapraszamy do Centrów Terapii ALLENORT w Warszawie! Zapewniamy opiekę wyspecjalizowanej kadry, serdeczną atmosferę oraz pełną dyskrecję. Zadzwoń lub napisz do nas i zapytaj o szczegóły!