Psycholog online to nic innego, jak zdalne (na telefon czy za pomocą komunikatora skype) konsultacje psychologiczne świadczone przez specjalistów naszych Centrum Terapii ALLENORT przez internet. Uruchomiliśmy je z myślą o potrzebujących wsparcia osobach, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą spotkać się z psychologiem osobiście.

Psycholog online to usługa skierowana przede wszystkim dla osób, które nie mogą lub nie chcą spotkać się ze specjalistą w sposób tradycyjny. Dla niektórych pacjentów korzystanie z pomocy psychologicznej nadal jest czymś wstydliwym, istnieje również grupa pacjentów, którym w szczególny sposób zależy na anonimowości. Oczywiście nie można zapominać również o powodach bardziej praktycznych – niepełnosprawności uniemożliwiającej osobiste dotarcie do kliniki, problemach z dojazdem na miejsce czy zagrożeniu związanym z epidemią koronawirusa. Psycholog online jest świadczeniem, które sprawdzi się w każdej z tych sytuacji!

Rozmowa z psychologiem online – kiedy może pomóc?

Z konsultacji psychologicznych online można tak naprawdę korzystać w tych samych sytuacjach, co z konsultacji stacjonarnych. Psycholog online z Centrum Terapii  ALLENORT pomoże pacjentom borykającym się z:

  • zburzeniami snu czy jedzenia,
  • stresem, lękiem, nerwicami,
  • utratą kogoś bliskiego,
  • rozwodem, kłopotami w relacjach rodzinnych,
  • nałogami i uzależnieniami,
  • kłopotami na gruncie zawodowym,
  • psychologicznymi powikłaniami różnych chorób.

W Centrum Terapii ALLENORT konsultacje zdalne ze specjalistą psychologii odbywają się w formie telekonsultacji przez telefon lub konsultacji online (w formie audio lub video, również za pomocą powszechnie znanych komunikatorów internetowych takich jak skype). Warto pamiętać, by podczas konsultacji zapewnić sobie możliwy spokój, intymność i brak obecności osób trzecich. Zapraszamy!