Psycholog online to nic innego, jak zdalne konsultacje psychologiczne świadczone przez specjalistów naszych Centrum Terapii ALLENORT. Uruchomiliśmy je z myślą o potrzebujących wsparcia osobach, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą spotkać się z psychologiem osobiście.

Psycholog online to usługa skierowana przede wszystkim dla osób, które nie mogą lub nie chcą spotkać się ze specjalistą w sposób tradycyjny. Dla niektórych pacjentów korzystanie z pomocy psychologicznej nadal jest czymś wstydliwym, istnieje również grupa pacjentów, którym w szczególny sposób zależy na anonimowości. Oczywiście nie można zapominać również o powodach bardziej praktycznych – niepełnosprawności uniemożliwiającej osobiste dotarcie do kliniki, problemach z dojazdem na miejsce czy zagrożeniu związanym z epidemią koronawirusa. Psycholog online jest świadczeniem, które sprawdzi się w każdej z tych sytuacji!

Psycholog online – kiedy może pomóc?

Z konsultacji psychologicznych online można tak naprawdę korzystać w tych samych sytuacjach, co z konsultacji stacjonarnych. Psycholog online z Centrum Terapii  ALLENORT pomoże pacjentom borykającym się z:

  • zburzeniami snu czy jedzenia,
  • stresem, lękiem, nerwicami,
  • utratą kogoś bliskiego,
  • rozwodem, kłopotami w relacjach rodzinnych,
  • nałogami i uzależnieniami,
  • kłopotami na gruncie zawodowym,
  • psychologicznymi powikłaniami różnych chorób.

W Centrum Terapii ALLENORT konsultacje zdalne ze specjalistą psychologii odbywają się w formie telekonsultacji lub konsultacji online (w formie audio lub video, również za pomocą powszechnie znanych komunikatorów internetowych). Warto pamiętać, by podczas konsultacji zapewnić sobie możliwy spokój, intymność i brak obecności osób trzecich. Zapraszamy!