Psychiatra online lub na telefon – czyli zdalne konsultacje ze specjalistą z zakresu psychiatrii – to nowoczesny, bardzo bezpieczny i wygodny sposób uzyskania profesjonalnej pomocy lekarskiej dla wszystkich osób, które z różnych względów nie mogą lub nie chcą spotykać się z lekarzem osobiście. Świadczeń tego typu udzielamy w Centrum Terapii ALLENORT!

Mimo zmieniającego się postrzegania społecznego, wizyta u psychiatry nadal pozostaje dla niektórych osób tematem tabu. Zdarza się, że problemy natury psychicznej pojawiają się lub zaostrzają bardzo niespodziewanie – podczas wyjazdu służbowego czy w trakcie pobytu poza miejscem zamieszkania. Są pacjenci, którym ze względu na podeszły wiek czy niepełnosprawność trudno jest osobiście stawić się na konsultacje psychiatryczne. Ostatnie miesiące i zagrożenie związane z koronawirusem pokazało też, że dla bezpieczeństwa lekarzy i pacjentów w wielu sytuacjach można z powodzeniem korzystać z dobrodziejstw, które niesie ze sobą telemedycyna. W każdym z tych przypadków doskonałym rozwiązaniem jest dostępny w Centrum Terapii ALLENORT psychiatra online, czyli zdalne konsultacje ze specjalistą psychiatrii.

Psychiatra online – kiedy może pomóc?

Na zdalne konsultacje z lekarzem psychiatrą zapraszamy pacjentów:

  • obserwujących u siebie objawy sugerujące występowanie chorób psychicznych,
  • z już zdiagnozowanymi schorzeniami i zaburzeniami psychicznymi, wymagających pilnych konsultacji (zaostrzenie objawów, konieczność wypisania e-recepty na przyjmowanie na stałe leki),
  • często wyjeżdżających, przebywających poza miejscem stałego zamieszkania i chcących utrzymać ciągłość leczenia,
  • zamieszkujących różne obszary Polski, którzy chcą otrzymać pomoc od naszych doświadczonych, wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Zdalne konsultacje z psychiatrą odbywają się w naszych klinikach w formie telekonsultacji lub videokonsultacji. Zapewniamy profesjonalną opiekę, pełną dyskrecję oraz poczucie komfortu. Zapraszamy!