Kliniki Terapii ALLENORT

Seksuolog

Seksuolog

Seksuolog to specjalista zajmujący się diagnozą i terapią zarówno psychicznych, jak i somatycznych objawów zaburzeń i dysfunkcji seksualnych. Seksuologiem może być lekarz, ale również psycholog.
W ofercie Klinik Terapii ALLENORT znajdują się konsultacje doświadczonych lekarzy i psychologów specjalizujących się w interdyscyplinarnej pomocy seksuologicznej. Naszym pacjentom zapewniamy pełną dyskrecję, a konsultacje odbywają się w empatycznej atmosferze.

Z jakimi problemami warto udać się do seksuologa?
  • ZABURZENIA IDENTYFIKACJI PŁCIOWEJ – niezgodność pomiędzy płcią biologiczną a tożsamością płciową (dzięki współpracy lekarza seksuologa z psychologami-seksuologami oraz lekarzami innych specjalności mamy możliwość przeprowadzenia pełnej procedury zmierzającej do korekty płci łącznie z terapią hormonalną i zaświadczeniami wymaganymi do sądu, do etapu zabiegów chirurgicznych);
  • DYSFUNKCJE SEKSUALNE – zaburzenia popędu seksualnego (spadek lub brak popędu, nadmierny popęd seksualny), awersja seksualna, zaburzenia orgazmu, zaburzenia erekcji, zaburzenia wytrysku, bolesność w trakcie lub niemożność odbycia stosunku;
  • ZABURZENIA PREFERENCJI SEKSUALNYCH – niepokojące dla pacjenta preferencje, fantazje i pragnienia seksualne lub nieakceptowane społecznie i/lub krzywdzące zachowania seksualne – tendencje pedofilne, ekshibicjonistyczne, fetyszystyczne, sadomasochistyczne;
  • ZABURZENIA ZWIĄZANE Z ORIENTACJĄ SEKSUALNĄ – brak akceptacji orientacji seksualnej, nieustalona orientacja seksualna;
  • ZABURZENIA PŁODNOŚCI – szczególnie w sytuacjach gdy diagnoza lub terapia niepłodności ma niekorzystny wpływ na funkcje seksualne lub w przypadku gdy zaburzenia seksualne uniemożliwiają lub utrudniają prokreację.
Skontaktuj się z nami
Seksuolodzy konsultują również

Seksuolodzy konsultują również dzieci i młodzież z zaburzeniami rozwoju seksualnego – instrumentalną masturbacją, dysforią płci, nieustaloną tożsamością; pracują także z dziećmi po traumach na tle seksualnym (również w sytuacjach gdy wymagana jest diagnoza przedprocesowa przez biegłych sądowych). W sytuacji osób małoletnich, seksuolodzy często pracują z całymi rodzinami – stosując psychoedukację i oddziaływania psychoterapeutyczne, a w razie potrzeby udzielając również wskazówek innych opiekunom i pedagogom (w formie zaleceń dla np. placówek oświatowych).

Pierwsza wizyta u seksuologa

Pierwsza wizyta u seksuologa polega głównie na zebraniu wywiadu. Specjalista pyta o doświadczane trudności i o ich wpływ na codzienne życie, bliskie relacje i zdrowie ogólnomedyczne; wspólnie z pacjentem ustala jakie mogą być przyczyny dolegliwości oraz planuje leczenie – farmakologiczne i/ lub psychoterapeutyczne (indywidualne, partnerskie, rodzinne). Czasami w celu postawienia diagnozy, wymagane są dodatkowe badania u lekarzy innych specjalności – internisty, diabetologa, kardiologa, urologa, ginekologa.

Poznaj naszych seksuologów
Zapisz się na wizytę do specjalisty ALLENORT!
Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy do Ciebie!
Blog Allenort