Kliniki Terapii ALLENORT

Psycholog dziecięcy online
Psychoterapeuta dziecięcy online

Psycholog dziecięcy / psychoterapeuta dziecięcy

Jest to osoba, która przygotowana jest do tego, by wspierać dzieci i młodzież.

Specjalista ten zajmuje się dziećmi od narodzin, aż do momentu ukończenia przez nie szkoły. Teraz możesz również skorzystać z pomocy specjalisty psycholog dziecięcy online, bez wychodzenia z domu.

W pracy z dzieckiem lub młodym człowiekiem psycholog dziecięcy i psychoterapeuta dziecięcy podejmują najczęściej działania edukacyjne, dotyczące m.in. problemów z nauką, a także działania terapeutyczne wiążące się z emocjami i sposobami radzenia sobie z nimi.

Poprzez pracę z dzieckiem psycholog dziecięcy może także – pośrednio niejako – pomóc w rozwiązaniu problemów wychowawczych rodzicom.

Kiedy udać się do psychologa lub szukać pomocy u psychoterapeuty?

Dla dziecka jednym z pierwszych trudnych przeżyć jest pójście do przedszkola. Jedne dzieci szybko akceptują tę nową sytuację, inne długo płaczą, gdy mają zostać w nowym miejscu. Dla wielu rodziców jest to również trudne wydarzenie, dlatego warto wówczas porozmawiać z psychologiem, który wyjaśni Ci motywy zachowań Twojej pociechy.

Pomoc psychologa może być również potrzebna np. w sytuacji występowania moczenia nocnego u dziecka, w momencie wyjazdu rodzica do pracy za granicą i w wielu innych trudnych momentach życiowych.

Psycholog dziecięcy często prowadzi też zajęcia edukacyjne, wyrównujące poziom umiejętności dzieci.

Do niezwykle ciekawych i przydatnych zajęć z psychoterapeutą należą z pewnością TUSy – Treningi Umiejętności Społecznych.

Skontaktuj się z nami
Poznaj naszych psychologów
Zapisz się na wizytę do specjalisty ALLENORT!
Zostaw swój numer telefonu - oddzwonimy do Ciebie!
Blog Allenort