lek.

Wiktor Buczek

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. Dyplom lekarza otrzymał w 1993 roku, a następnie został zatrudniony jako pracownik naukowy w Instytucie Biostruktury Zakładu Anatomii Patologicznej Akademii Medycznej w Warszawie. Ukończył studia MBA University of Minnesota (USA) i po 1995 roku kontynuował karierę zawodową jako menedżer.

Specjalizacje

Lekarz, rezydent psychiatrii w trakcie specjalizacji.

Kwalifikacje

Obecnie realizuje wcześniejsze zainteresowania umysłem człowieka i specjalizuje się w dziedzinie psychiatrii w Klinicznym Oddziale Psychiatrycznym w Szpitalu Wolskim w Warszawie, w którym zdobywał również doświadczenie w Oddziale Dziennym, Zespole Leczenia Środowiskowego i Poradni Zdrowia Psychicznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej.

W praktyce psychiatrycznej interesuje się przede wszystkim zagadnieniem stresu w miejscu pracy. Pracuje z osobami funkcjonującymi w warunkach przewlekłego stresu (np. w stresie korporacyjnym), nierzadko rozwijającymi różnopostaciowe reakcje na stres, które manifestują się np. zaburzeniami snu, zaburzeniami nastroju, zaburzeniami adaptacyjnymi – depresyjnymi, lękowymi. Jak twierdzi, pacjenci często nazywają to „depresją” albo „nerwicą”, odczuwają zmęczenie, mają problemy z koncentracją uwagi i z pamięcią, bywają rozdrażnieni, na nic nie mają ochoty i nic ich nie cieszy. Pracuje również z osobami w wieku senioralnym - mającymi zaburzenia pamięci, orientacji, a także z opiekunami osób przewlekle chorych, którzy nierzadko cierpią z powodu Zespołu Stresu Opiekuna.

Zajmuje się

  • stres
  • kryzys życiowy
  • depresja
  • lęki
  • bezsenność
  • zaburzenia pamięci
  • wypalenie zawodowe
  • zespół stresu opiekuna

Udziela konsultacji w języku angielskim.

Zajmuje się stresem korporacyjnym i wypaleniem zawodowym.

Ten specjalista przyjmuje w placówkach

DYGASIŃSKIEGO, WARSZAWA, Centrum Terapii ProPsyche

ul. Dygasińskiego 18
01-603 Warszawa

ZADZWOŃ

ZADZWOŃ

Chcesz umówić się na wizytę konsultacyjną lub dowiedzieć więcej na temat leczenia w naszych placówkach?

801 90 90 90

Serwis internetowy www.klinikiallenort.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.