mgr

Katarzyna Płucienniczak

Absolwentka psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyła podyplomowe studia „Stosowana analiza zachowania” oraz „Diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej” na SWPS w Warszawie. Jest certyfikowanym superwizorem Video Treningu Komunikacji.

Specjaliacje

Psycholog dzieci i młodzieży.

Kwalifikacje

Wiedzę oraz doświadczenie zawodowe zbierała w trakcie licznych staży i wizyt studyjnych w ośrodkach dla osób z autyzmem w Niemczech, Holandii oraz Wielkiej Brytanii. Odbyła wiele szkoleń z zakresu diagnozy i terapii osób z autyzmem oraz Zespołem Aspergera, m.in. szkolenie dotyczące wykorzystania ADOS 2 w badaniach klinicznych.

W latach 2005-2010 pracowała w Fundacji Synapsis – jako diagnosta oraz trener pracy dorosłych osób z autyzmem i Zespołem Aspergera. Pracowała również w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Poradni dla osób z autyzmem w Józefowie, gdzie prowadziła konsultacje diagnostyczne oraz szkolenia dla rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Była opiekunką par w Wolontariacie Koleżeńskim „Mary i Max” skierowanym do osób z Zespołem Aspergera. Obecnie współpracuje z Fundacją Scolar oraz Stowarzyszeniem Spoza.

Zajmuje się

  • konsultacjami diagnostycznymi w kierunku całościowych zaburzeń rozwoju we współpracy z lekarzem psychiatrą dzieci i młodzieży
  • konsultacjami na terenie przedszkola lub szkoły zarówno w celu diagnozy jak i dostosowania wsparcia edukacyjnego do potrzeb dziecka z autyzmem lub Zespołem Aspergera
  • psychoedukacją rodziców/opiekunów dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
  • konsultuje dzieci i młodzież w wieku od 1 roku życia do 18 lat oraz młodych dorosłych.
  • nie zajmuje się diagnozą gotowości szkolnej oraz diagnozą dysleksji.

Ten specjalista przyjmuje w placówkach

Kliniki Terapii ALLENORT - ProPsyche Junior

ul. Sielecka 22 lok. 11
00-780 Warszawa

INFOLINIA

INFOLINIA

Chcesz umówić się na wizytę konsultacyjną lub dowiedzieć więcej na temat leczenia w naszych placówkach?

801 90 90 90

Serwis internetowy www.klinikiallenort.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.