mgr

Dorota Zawadzka

Psycholog rozwojowy o specjalności psychologia wychowawcza stosowana.

Zajmuje się doradztwem rodzinnym oraz psychologią relacji. Pracuje w szczególności nad relacją rodzic – dziecko. Prowadzi skuteczną edukację rodziców w oparciu zarówno o metody własne jak i zaczerpnięte z psychologii behawioralnej z elementami tzw. rodzicielstwa bliskości.

Podczas wieloletniej współpracy z mediami tworzyła i współtworzyła wiele programów w telewizjach zarówno publicznej („Akademia IQ”, polska wersja programu „Ulica Sezamkowa”) i komercyjnej ( „Superniania”, „I Ty możesz mieć superdziecko”, ”Świat według dziecka”, „Do tablicy”, „Na kłopoty Zawadzka”).

Jest ekspertem w programach stacji telewizyjnych i radiowych, ogólnopolskich jak i lokalnych. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, między innymi z KOPD.

Jest doradcą Rzecznika Praw Dziecka i zasiada w Społecznej Radzie Doradców. Kawaler Orderu Uśmiechu i członkini Kapituły.

Specjalizacje

Psycholog rozwojowy, psycholog rodzinny, psychodietetyk.

Kwalifikacje

Ukończone Studium Nauczycielskie. Jest nauczycielką nauczania początkowego – dziś to nauczanie zintegrowane - w klasach 1-3. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim.

W latach 1992 -2005 była wykładowcą w Katedrze Psychologii Rozwoju, a następnie Psychologii Wychowawczej na Wydziale Psychologii UW. Oprócz zajęć kursowych prowadziła autorskie fakultety dla studentów „Telewizja dla dziecka” i „Świat według dziecka”. Równolegle prowadziła także zajęcia z psychologii rozwoju człowieka w SWPS w Warszawie.

Prowadzi wykłady i warsztaty dla rodziców i nauczycieli

W ostatnich latach współpracowała, prowadząc wykłady i zajęcia, z WSH w Radomiu, WSEiT w Poznaniu i WSP w Warszawie i Lublinie.

Ukończone podyplomowe studia z zakresu Literatury dla dzieci i młodzieży (UW), oraz Psychodietetyki (SWPS)

Zajmuje się

  • pomoc w trudnych sytuacjach wychowawczych
  • badanie kompetencji i gotowości szkolnej
  • przygotowanie do przedszkola
  • identyfikacja i rozwiązywanie problemów szkolnych
  • wparcie w sytuacjach okołorozwodowych

Ten specjalista przyjmuje w placówkach

BUKOWIŃSKA, Warszawa, Inversa

ul. Bukowińska 26B
02-703 Warszawa

ZADZWOŃ

ZADZWOŃ

Chcesz umówić się na wizytę konsultacyjną lub dowiedzieć więcej na temat leczenia w naszych placówkach?

801 90 90 90

Serwis internetowy www.klinikiallenort.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.