dr hab. n. med.

Alina Kuryłowicz

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Warszawie, a następnie specjalizowała się kolejno w dziedzinie chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest także absolwentką podyplomowych studiów z zakresu Poradnictwa Żywieniowego i Dietetycznego w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Specjalizacje

Lekarz, specjalista endokrynolog, specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog, dietetyk.

Kwalifikacje

W swoim zawodzie pracuje od ponad 15 lat. Od 2002 r. związana jestem z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów. Nadzoruje i szkoli lekarzy specjalizujących się w dziedzinie chorób wewnętrznych, endokrynologii i diabetologii. Równolegle z pracą kliniczną, od 2004 r. prowadzi badania naukowe dotyczące molekularnego podłoża zaburzeń hormonalnych w ramach Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej Polskiej Akademii Nauk. Doświadczenie zawodowe zdobywała w trakcie praktyk i staży naukowych w Wielkiej Brytanii i Niemczech . Podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w międzynarodowych kursach i konferencjach z zakresu endokrynologii i diabetologii. Jest autorem kilkudziesięciu prac naukowych oraz kilku rozdziałów w podręcznikach akademickich.

Praca z pacjentami jest Jej pasją, a żyłka badacza sprawia, że nie unika złożonych problemów.

Zajmuje się

  • choroby tarczycy, w tym niedoczynność i nadczynność tarczycy, guzków tarczycy,
  • zaburzenia czynnościowe tarczycy u kobiet w ciąży,
  • zaburzenia miesiączkowania (w tym hiperprolaktynemii i zespołów związanych z nadmiarem androgenów u kobiet),
  • hormonalne przyczyny otyłości, osteoporozy i niedoboru witaminy D,
  • zaburzenia czynności przysadki, przytarczyc, nadnerczy.

Ten specjalista przyjmuje w placówkach

BUKOWIŃSKA, Warszawa, Inversa

ul. Bukowińska 26B
02-703 Warszawa

ZADZWOŃ

ZADZWOŃ

Chcesz umówić się na wizytę konsultacyjną lub dowiedzieć więcej na temat leczenia w naszych placówkach?

801 90 90 90

Serwis internetowy www.klinikiallenort.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.