Poradnia leczenia bezsenności

Bezsenność jest najczęstszym zaburzeniem snu i jednym z najczęstszych zaburzeń psychicznych. Jej rozpowszechnienie w populacji ogólnej wynosi około 10%. Bezsenność często współwystępuje z innymi zaburzeniami, najczęściej depresyjnymi i lękowymi oraz utrzymuje się pomimo ich adekwatnego leczenia.

W ostatnich latach zmieniło się podejście do leczenia bezsenności i według Europejskiego Towarzystwa Badań nad Snem pierwszoplanową metodą leczenia jest terapia poznawczo-behawioralna bezsenności (CBT-I). Terapia powinna być zastosowana u każdego pacjenta zmagającego się z tą chorobą, jest ograniczona w czasie i skuteczna w 70-80% przypadków. Wkrótce te zalecenia wejdą do polskich standardów medycyny snu.

W Allenort prowadzimy kompleksową diagnostykę i leczenie bezsenności. Przed pierwszą wizytą w Poradni Leczenia Bezsenności prosimy, aby pacjent pobrał i wypełnił dziennik snu, który powinien być prowadzony przez 1, a najlepiej przez 2 tygodnie. Ponadto prosimy, aby pacjent przyszedł z wypełnioną Skalą Depresji Becka (BDI) oraz jeśli to możliwe, Ateńską Skalą Bezsenności (AIS). Podczas pierwszej konsultacji lekarz medycyny snu postawi diagnozę zaburzeń snu i zaproponuje odpowiednie leczenie. Pacjent dostanie wskazówki dotyczące wprowadzenia elementów CBT-I, a jeśli to będzie konieczne, otrzyma propozycję uczestniczenia w 5 sesjach CBT-I.

Konsultacje prowadzą lekarze specjalizujący się w medycynie snu:

Dr n. med. Ewa Walacik-Ufnal

Dr n. med. Dorota Wołyńczyk-Gmaj

Dr n. med. Dariusz Wasilewski

Terapię poznawczo-behawioralną prowadzi dr n. med. Ewa Walacik-Ufnal. Terapia jest prowadzona w formie indywidualnej, obejmuje 5 spotkań po 50 min.

Zapraszamy do Poradni Leczenia Bezsenności Allenort.

INFOLINIA

INFOLINIA

Chcesz umówić się na wizytę konsultacyjną lub dowiedzieć więcej na temat leczenia w naszych placówkach?

801 90 90 90

Serwis internetowy www.klinikiallenort.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Korzystając z serwisu wyrażasz jednocześnie zgodę na wykorzystanie plików cookies.