Złota Synapsa to prestiżowa nagroda w dziedzinie psychiatrii. W tym roku w plebiscycie Kongresu Psychiatrii Medforum Kliniki Terapii Allenort zwyciężyły w kategorii Psychiatryczna Innowacja Roku. 

W skład projektu Klinik Terapii Allenort wchodzi przede wszystkim Mazowiecki Szpital i Centrum Diagnostyczne Allenort im. prof. Antoniego Kępińskiego będący największym w pełni prywatnym szpitalem o profilu psychiatrycznym w Polsce, uruchomiony w trzecim kwartale 2018 roku. Szpital ma do dyspozycji 40 łóżek na 4 oddzielnych odcinkach oraz Poradnię Przyszpitalną. Żadna z dotychczas istniejących publicznych i komercyjnych placówek nie spełnia tak wysokich standardów, które narzuciła sobie firma Allenort.

Szpital współpracuje z gronem doświadczonych specjalistów – psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów, lekarzy-konsultantów innych specjalności, dodatkowo zapewniając pacjentom dostęp do nowoczesnych urządzeń diagnostycznych i terapeutycznych (np. przezczaszkowej stymulacji magnetycznej rTMS). W strukturach Klinik Terapii Allenort znalazło się również miejsce dla Pełnomocnika ds. Praw Pacjenta.

Nowoczesny system informatyczny, spinający cały, projekt zapewnia lekarzowi prowadzącemu wgląd w dokumentację medyczną pacjenta leczonego we wszystkich placówkach Klinik Terapii Allenort. Jeśli natomiast pacjent trafia wyłącznie do szpitala, a leczenie ambulatoryjne jest prowadzone przez psychiatrę nie będącego w sieci, Allenort zapewnia pełną współpracę z lekarzem prowadzącym w czasie hospitalizacji pacjenta oraz po jej zakończeniu.

Innowacyjność projektu zakłada udzielanie pomocy każdemu pacjentowi bez względu na rozpoznanie i stan psychiczny poprzez zbudowanie infrastruktury, w skład której wchodzi – oprócz szpitala – wciąż rozbudowywana sieć wysokospecjalistycznych poradni o profilu psychiatryczno-psychologicznym (obecnie pięć poradni w Warszawie, jedna w Łodzi oraz kolejna, uruchamiana w Białymstoku), w których m.in. pacjent może kontynuować leczenie po hospitalizacji.

Kolejnym etapem projektu są natomiast inwestycje w dwa ośrodki – Neurocentrum 3N – gdzie oprócz zabiegów neurochirurgicznych będą wykorzystywane m.in. małoinwazyjne metody przezskórnych operacji, połączonych z podawaniem komórek macierzystych bezpośrednio do dysków, co jest wynikiem prac naukowych prowadzonych pod kierunkiem prof. Wojciecha Maksymowicza oraz Centrum Rehabilitacji Neuropsychiatrycznej, w którym pacjenci będą mieli zapewnioną rehabilitację oraz specjalistyczną terapię we wszystkich przypadkach wymagających zastosowania długoterminowej pomocy.